DK Consult

Diagnostika staveb a strojních technologií

Termodiagnostika budov

Termodiagnostika budov

Jedná se o technologii, která pomůže určit místa, kde dochází k tepelným ztrátám vlivem prostupu tepla konstrukcemi, které se vyznačují nedostatečným tepelným odporem. Další možností je proudění vzduchu nevzduchotěsnými konstrukcemi. Termodiagnostika budov je výborným pomocníkem, který pomůže k odhalení tepelných mostů a tepelných ztrát z obálky budovy.

Diagnostika staveb a strojních technologií

Před zahájením rekonstrukce se vyplatí sáhnout i po dalších technologiích, které její přípravu i samotný průběh značně usnadní a urychlí.
● Kontrola topných těles a podlahového vytápění – pomocí termokamery najdeme zavzdušněné nebo zanesené radiátory, které mají podíl na nedostatečném výkonu celé otopné soustavy. Zkontrolujeme také podlahu.
● Kontrola elektrických sítí a strojního vybavení – diagnostikujeme pro vás tepelné zatížení vysokonapěťových elektrických spojů, motorů a podobně.
● Řešení výskytu plísní – najdeme důvod vzniku plísní a vhodné řešení.
● Kontrola fotovoltaiky – zkontrolujeme všechny fotovoltaické panely a určíme přehřívající se místa. Díky včasné výměně se vyvarujete rozsáhlejšímu poškození a vzniku požáru.

Termodiagnostika budov

Kvalitní termodiagnostika budov vám pomůže nejen připravit rekonstrukci, ale také předejít pozdějším výdajům za dodatečné opravy nebo dokonce další, někdy ještě rozsáhlejší rekonstrukci, kdy bude nutné porušit rekonstrukci první. Pro představu o ceně jednotlivých úkonů se podívejte na ceník DK Consult.
Rádi pro vás zajistíme také stavební dozor.

Napište nám

Máte otázky z oblasti termodiagnostika budov? Napište nám, zavolejte a zeptejte se na vše, co vás zajímá. Společně najdeme vhodné řešení a termín realizace.