DK Consult

Diagnostika staveb a strojních technologií

Kontrola fasád – odhalení tepelných mostů a tepelných ztrát z obálky budovy

Kontrola fasád

Stavíte dům nebo se chystáte na rekonstrukci? Jakmile je stavba dokončena, DK Consult pro vás dokáže zajistit službu kontrola fasády za pomoci termovizního měření. Tehdy už ale může být pozdě a případné nedostatky a jejich oprava se může vyšplhat do zbytečně vysokých čísel. Jak tomu předejít?

● Před zahájením stavby – řešením je stavební dozor, který na vše dohlédne.

● Před rekonstrukcí – než se pustíte do rekonstrukce, je vhodné odhalit případné úniky tepla z obálky budovy za pomoci termovizního měření. Správně provedená kontrola fasády umožní navrhnout vhodné řešení.

Jsme schopni odhalit únik tepla z obálky budovy a tím tak navrhnout nejúčinější zlepšení stávajícího stavu. Vetšinou se jedná o tepelné mosty způsobené špatně provedenými detaily při výstavbě nebo rekonstrukci domu, nekvalitně provedené montáži oken, parotěsných a tepelných izolací, poškozených tepelných izolací hlodavci. Dokážeme nalézt přesné místo úniku tepla, navrhnout řešení a tím Vám tak ušetřit zbytečné výdaje za velké stavební zásahy a opravy.

Podmínky měření

Rozdíl teplot interier a exterier by měl být minimálně 10°c, ideálně 15°c, povětrnostní podmínky mírné, ideálně pod mrakem bez deště. Všechny tyto vlivy monou zkreslovat výsledek měření. Hlavní sezonou je proto zimní období, říjen – duben. Z měření je vypracovaný protokol, který může sloužit jako podklad pro zadání rekonstrukce, podklad k reklamaci u zhotovitele atd.

Kontrola fasády

DK Consult vždy dohlédne na to, aby každá kontrola fasády proběhla za maximálně vhodných podmínek s výstupem, který bude dostačující pro další stavební a jiné plány. V naší fotogalerii najdete ukázky, jak může vypadat nejen kontrola fasád, ale také kontrola fotovoltaiky nebo kontrola elektrických sítí a strojního vybavení.

Napište nám

Máte otázky z oblasti termodiagnostika budov? Napište nám, zavolejte a zeptejte se na vše, co vás zajímá. Společně najdeme vhodné řešení a termín realizace.